Ставимося до пожежної безпеки відповідально

25 квіт. 2024
Важко уявити життя сучасної людини без використання вогню. Завдяки йому люди живуть у комфортних умовах — у теплих будинках, освітлених приміщеннях, харчуються смачною їжею і щодня користуються предметами, створеними за допомогою полум’я.

Але недбале й необережне поводження з вогнем може призвести до виникнення пожежі.

Саме ця думка є головною під час проведення місячника з пожежної безпеки, який триває протягом квітня 2024 року у закладах дошкільної освіти Бахмутської територіальної громади. Тому з працівниками ЗДО проводилися інструктивні бесіди, інструктажі з питань порядку та користування відкритим вогнем; користування електричними та газовими побутовими приладами; надання першої допомоги при  запамороченнях, опіках, розроблялися пам’ятки “Діємо під час пожежі”, здійснювалося тестування за темою “Пожежна безпека”.

Педагоги дитячих садків творчо обирали форму освітніх заходів для вихованців. Тут і віртуальні екскурсії до пожежної частини, і інтерактивні ігри та презентації «Від чого буває пожежа», «Що потрібно пожежнику для роботи?», «Правила поведінки під час пожежі», «Вогонь друг - вогонь ворог»; і тематичні ігрові заняття «Моя безпека», «Правила пожежної безпеки», «Безпечне паті», «Маршрут пожежної безпеки», «Лісовий етикет: захищаємо ліс від пожежі», «Пожежна безпека з супергероямі», творча діяльність з фарбами, пластиліном, папером, залишковим матеріалом – «Вогнегасник для рятівника», «Пожежні машини їдуть на допомогу», «Команда пожежників», «Номер рятівної служби»...

Робота з батьками передбачала традиційні та інноваційні форми взаємодії, такі як: консультації «Пожежна безпека дітей у побуті», «Як вберегти дітей від вогню», «Безпечний дім»; розміщення у батьківських чатах пам’яток «Дії дитини під час пожежі: корисні знання і навички», проведення фоточеленджу «Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати», відеоконсультування тощо.

Усі ці заходи мають підвищити рівень безпеки дошкільників та знизити ймовірність травмування.

3 трав. 2024
Великодні святкування в закладах дошкільної освіти
Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни

3 трав. 2024