Генії не падають з неба, вони повинні мати

можливість утворитися і розвинутися.

А. Бабель

Кожна дитина –обдарована! Кажуть, що талант завжди родом із дитинства, і що кожна людина народжується із зернятком у руці. Тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. Талант може проявитися в різних сферах людської діяльності: в галузях музики, літератури, природничих наук, техніки, спорту, в організаторській і педагогічній діяльності, у різноманітних видах виробництва. До когось це приходить у дитячому віці, отже, завдання батьків, вихователів, вчителів – допомогти дитині розвинути свій дар, скористатися своєю унікальністю з користю для себе та оточуючих.

Підтримка та розвиток учнів, що володіють потенціалом до високих досягнень, є одним із пріоритетних напрямків сучасної світової та української освіти. Це відображено в базових державних нормативних документах, таких, як:

Закон України «Про освіту» - «для розвитку здібностей, обдарувань і талантів дітей створюються профільні класи з поглибленим вивченням окремих предметів або початкової допрофільної підготовки»;

Концепція  Нової української школи – «це буде «школа компетентностей», яка співпрацюватиме з батьками і враховуватиме індивідуальність). Місія Нової української школи – це допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості дитини, адже кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами і можливостями… Дитині недостатньо дати знання, а ще необхідно навчити користуватися ними).

Концепція загальної середньої освіти, у якій першим з основних завдань названий «різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб»;

Національна доктрина розвитку освіти: «Держава повинна забезпечувати: формування в дітей та молоді сучасного світогляду, розвиток творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти та самореалізації особистості, створення умов для розвитку обдарованих дітей та молоді»;

Основою роботи з обдарованими дітьми повинно стати реальне знання їхніх потенційних можливостей, прогнозування потреб і моделей розвитку особистості. Саме тому важливим є визначення пріоритетів у цьому аспекті діяльності закладів освіти, створення чіткої системи роботи з названою категорією учнів, здійснення пошуку, відбору, творчого розвитку обдарованої, талановитої учнівської молоді в галузі науки, культури, мистецтва, спорту, створення сприятливих умов для реалізації потенціальних можливостей дітей.

Працюючи з обдарованими дітьми, пам’ятаймо слова     В.О.Сухомлинського: «У дитині ми повинні бачити завтрашню дорослу людину, - ось в цьому, мені здається, і полягає життєва мудрість батька, матері, педагога. Іншими словами – потрібно вміти любити дітей».

Предметні олімпіади
Мала академія наук України
Конкурс з української мови імені П.Яцика
Мовно-літературний конкурс імені Т.Шевченка

День цивільного захисту в Бахмутській ЗОШ№12
Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 25 квітня у закладі відбувся День цивільного захисту, який пройшов під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!»

25 квіт. 2024
Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!
Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 25 квітня у Бахмутській школі № 5 відбувся День цивільного захисту.

25 квіт. 2024
Ставимося до пожежної безпеки відповідально
Важко уявити життя сучасної людини без використання вогню. Завдяки йому люди живуть у комфортних умовах — у теплих будинках, освітлених приміщеннях, харчуються смачною їжею і щодня користуються предметами, створеними за допомогою полум’я.