Нова українська школа: вчимося вчити по-новому.

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Для реалізації поставлених завдань, для реформування галузі Міністерством освіти та науки України внесено ряд змін: ухвалено Концепцію Нової української школи, затверджено Державний стандарт початкової освіти, Положення про сертифікацію педагогічних працівників, яким упроваджено добровільну сертифікацію педагогів початкової ланки, набула чинності нова редакція програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», схвалено типові навчальні плани для 10-11 класів, Рішенням Бахмутської міської ради від 27.06.2017 №6/102-1897 затверджено Програму розвитку освіти 2017-2020 роки. Міністерством соціальної політики затвердженийпрофесійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».

Концепція НУШ чітко визначає, що «нова школа працює на засадах «педагогіки партнерства». Але педагогіка партнерства не має обмежуватися тільки вектором «учень-учитель», «учитель-батьки», а й розповсюджуватися на вектор «учитель-методист», «учитель-адміністратор». Методична служба - рівноправний партнер педагогів щодо реалізації основних задач освітньої галузі, її діяльність спрямована на:

• створення передумов для забезпечення наступності в розвитку професіоналізму педагогів шляхом підвищення кваліфікації під час курсової перепідготовки та в системі науково-методичної роботи в міжкурсовий період, що є практичним втіленням принципу освіти впродовж життя;

• забезпечення взаємодії з методичними об’єднаннями вчителів, задоволення практичних запитів керівників, педагогів і педагогічних колективів, що дозволить врахувати особливості розвитку освіти в місті;

• здійснення апробації різних нововведень, узагальнення досвіду і вироблення практичних рекомендацій щодо їх подальшого впровадження, що є особливо актуальним для періоду реформ, визначальною рисою якого є одночасне введення великої кількості інновацій.

Основне завдання, яке стоїть перед методичною службою, – це побудова нової гнучкої моделі методичного сервісу, яка б оперативно і своєчасно реагувала на потреби суб’єктів педагогічної діяльності, постійна підтримка вчителів у професійному зростанні, регулярне, системне наставництво.