Директор Бахмутської школи І-ІІІ ступенів №12 бере участь у всеукраїнському проєкті

19 лют. 2024
Стартує освітній курс «Щастя», адаптований для українських освітян на основі популярного курсу Єльського університету США «Science of Well-being» («Наука благополуччя»).

Це спільний проєкт львівського педагога Петра Сітека, відзначеного премією Global Teacher Prize Ukraine 2023 у категорії «Молодий вчитель», та громадської спілки «Освіторія» за фінансової підтримки Finn Church Aid (FCA).
У межах першого етапу проєкту до участі в освітньому курсі відібрано 50 освітян з різних регіонів України, серед яких директор Бахмутської школи 12 Інна Астапова. Пройшовши освітній курс, педагоги навчатимуть учнів того, як це — бути щасливими, знаходити внутрішні опори і покращувати рівень свого щастя навіть під час війни.
Соціологічні дослідження демонструють глибокий вплив війни на українську молодь. 87% підлітків відзначають, що зазнали найбільших змін у житті саме під час повномасштабного вторгнення, 83% хочуть дізнатися, як підтримувати себе у складні часи, а 59% підлітків хотіли б, щоб батьки, друзі чи педагоги підтримували їх більше. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження 2023 року «Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє», проведеного «Клубом Добродіїв». Українська освіта неодмінно має враховувати високий рівень травматизації учнів в умовах війни, через що діти зазвичай адаптовані до важких випробувань, а ось шукати щастя, робити мрії реальністю — не дуже призвичаєні. Щоб це змінити, експерти радять ввести окремі заняття розвитку соціально-емоційних навичок та стійкості, інтегровані курси, дати методики вчителям, щоб діти були підготовлені до щасливого життя, вірили у свої сили. Розглянути світовий досвід, де політики добробуту вже впроваджені до системи освіти.

Освітній курс «Щастя» для українських освітян покликаний допомогти вчителям більше дізнатися про себе, подолати упередження, прищепити нові «щасливі» звички та поширювати здобуті знання серед учнів. Педагоги, які пройдуть навчання, розширюватимуть позитивний вплив на освітню систему та підвищуватимуть рівень щастя серед підлітків як в Україні, так і за її межами. Участь у проєкті передбачає: чотири менторські онлайн-зустрічі з Петром Сітеком;  дводенний офлайн-тренінг; підтвердження кваліфікації та сертифікація; проведення локальних презентацій на педрадах школи.

17 трав. 2024
Дружня зустріч у День вишиванки

16 трав. 2024
#ОсвітніЛокаціїВДії Вишиванка-код нації
Українська вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу, це- генетичний код українця, оберіг і символ єднання нації.

16 трав. 2024
#ОсвітніЛокаціїВДії Вишиванка єднає серця та Україну
Напередодні Дня вишиванки на освітній локації "З Бахмутом у серці в м. Жовті Води" розцвіла справжня українська краса на конкурсі "Вишиванка єднає серця, єднає Україну!