Бринить, співає, наша мова, чарує, тішить і п’янить

10 лист. 2015

«Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!», – під таким гаслом провела виховну годину «Бринить, співає, наша мова, чарує, тішить і п’янить» в 10-Б класі (клас СІЗО) класний керівник, вчитель російської мови і літератури Артемівської вечірньої (змінної) школи №1, Надія Москальчук.

Метою заходу було формування громадянського світогляду учнів, виховання глибокої поваги і пошани до духовного скарбу нації – української мови!

Під час заходу було здійснено екскурс в історію української писемності,. Свою обізнаність та володіння українською мовою й граматикою учні демонстрували шляхом написання міні-диктанту за тематикою свята, а також під час проведення мовно-літературної вікторини. Учні школи читали поетичні твори українських письменників: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Володимира Сосюри, Павла Тичини, Максима Рильського, Ліни Костенко. Кожен учасник читання намагався донести до слухачів красу і силу українського слова, авторський задум та свої переживання й почуття.

Учні прийшли до висновку, що мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ, що кожен із нас і всі ми гуртом маємо плекати й берегти найкращу квітку рідної землі – українську мову, тому що без мови, без святості душі, без думки про завтрашній день немає громадянина України.

13 трав. 2024
#ОсвітніЛокаціїВДії Підготовка до НМТ триває
Уже менше, ніж за місяць майбутні випускники складатимуть НМТ. Тому вкрай важливо впорядкувати знання, повторити вивчене та з’ясувати деякі питання.

12 трав. 2024
#ОсвітніЛокаціїВДії Спасибі за ласку, за щире тепло...
​Мама — це найдорожча людина для кожного з нас. Вона дарує нам життя, піклується про нас, любить безмежно.

11 трав. 2024
День матері в закладах дошкільної освіти Бахмутської громади
День матері - добре та світле свято, що асоціюється з квітами, весняним теплом та усмішками. Щороку, у другу неділю травня, українці відзначають цю радісну подію.