Народні ремесла в роботі з дошкільниками

30 жовт. 2015

28 жовтня 2015 року на базі дошкільного навчального закладу № 34 «Тополька» відбулося перше засідання клубу «Дивосвіт» для вихователів міста, на якому розглядалась тема «Сучасні аспекти національно-патріотичного виховання дошкільників на засадах ознайомлення з народними ремеслами». Мета заходу - визначення сучасних аспектів проблеми патріотичного виховання дітей дошкільного віку у контексті розвитку духовного потенціалу особистості шляхом ознайомлення з народними ремеслами.

Створенню позитивної атмосфери сприяли вправи «Макітра з прислів’ями» та «Входини». Завідувач дошкільного закладу Лариса Поповська та творча група запропонували до уваги слухачів усний журнал «Народні ремесла в дитячому садку». У вправі «Вишиванка за п’ять хвилин» слухачі окреслили завдання, форми роботи з дітьми та батьками. Керівник клубу виховтель-методист дитсадка №27 Ірина Хромихіна надала практичні рекомендації вихователям щодо інтегрованого підходу до організації роботи щодо ознайомлення з народними ремеслами дітей дошкільного віку.

Учасники засідання переглянули розвагу з елементами інсценівки «Веселий ярмарок» для дітей старшої групи та батьків, який провела вихователь ДНЗ №34 Олена Голубцова. Ігрова вправа «Пампушка та часник» підвищила професійну компетентність педагогів з питань аналізу проведеного заняття. Велику зацікавленість у слухачів викликав захист творчого проекту «Мандрівка у прекрасне».

Розробити нові форми роботи з дошкільниками щодо ознайомлення з народними ремеслами, скласти конспект заняття «Ознайомлення з вишиванкою в старшій групі» та технологічні карти народних промислів.

Підведення підсумків роботи пройшло у вигляді вправи «Незвичайний ярмарок», що допомогло педагогам зробити висновок щодо актуальності вирішення проблеми національно-патріотичного виховання дошкільників засобами вивчення народних ремесел.

14 трав. 2024
Свято доброти та сімейних цінностей
З радістю в лагідний травневий день зустрілися учні початкових класів у м. Дніпро напередодні Міжнародного дня сім’ї та Всесвітнього дня руху для здоров’я.

13 трав. 2024
#ОсвітніЛокаціїВДії Підготовка до НМТ триває
Уже менше, ніж за місяць майбутні випускники складатимуть НМТ. Тому вкрай важливо впорядкувати знання, повторити вивчене та з’ясувати деякі питання.

12 трав. 2024
#ОсвітніЛокаціїВДії Спасибі за ласку, за щире тепло...
​Мама — це найдорожча людина для кожного з нас. Вона дарує нам життя, піклується про нас, любить безмежно.