Територія Дитинства – територія радості

28 жовт. 2015

У наш час особливу увагу приділяють питанню соціально–особистісного розвитку та вихованню дошкільників. Специфіка дошкільного віку полягає в тому, що соціально дитина розвивається під впливом дорослого, який вводить її в соціум. Вихователі відкривають малюкам майбутнє, стають посередниками, співучасниками по відношенню до діяльності дітей, щоб допомогти їм у надбанні власного досвіду.

Цій проблемі було присвячене перше засідання клубу молодих вихователів «Територія дитинства», яке відбулося в жовтні в ДНЗ №16 «Ромашка».

Практичний психолог закладу Алла Горохова при створенні позитивного психологічного комфорту засідання запропонувала слухачам низку ігор для створення благосприятливої невимушеної психологічної атмосфери та ознайомила з поняттям «соціалізація дітей дошкільного віку».

За традицією, молоді вихователі, які в цьому році почали свою педагогічну діяльність, були посвячені в педагоги та отримали «Дипломи про присвоєння звання «Вихователь».

У ході зустрічі учасники клубу разом з героїнею мультфільму «Країна Смурфіков» Смурфетою - вихователем Ольгою Олексієвою та ведучою – музичним керівником Оленою Нєвєтровою побували на святі дружби, де вчилися встановлювати дружні взаємовідносини, бути ввічливими та чемними. Молоді фахівці дошкільних закладів міста мали можливість побачити, як за допомогою ігор можна ефективно формувати соціально–комунікативну компетенцію та розвивати в дітей уміння співпереживати, співчувати, допомагати іншим.

Керівник клубу вихователь–методист ДНЗ №25 Олександра Татаренко через методичний діалог «Впроваджуємо обмірковано» розкрила основи сутності сучасних підходів у створенні позитивної атмосфери між вихованцями та вихователями, розширила знання молодих педагогів з даної теми.

Завідувач дошкільного закладу Юлія Чичайкіна презентувала досвід роботи дитячих садків міста щодо створення соціального розвиваючого середовища.

Доречним було розглядання питання «Імідж сучасного педагога», під час якого, за допомогою інтерактивної вправи «Заповнення таблиць», розкрито складові професійного іміджу сучасного вихователя дошкільного закладу. Учасники клубу отримали методичний кейс, що містив ранкові привітання, хвилинки входження в день, ритуали та традиції груп дитячого садка, а також ігри, спрямовані на співпрацю та довіру.

Підведення підсумків роботи пройшло у вигляді гри «Ассоціації». Слухачі зробили висновок, що тема даного засідання клубу була актуальною.

13 трав. 2024
#ОсвітніЛокаціїВДії Підготовка до НМТ триває
Уже менше, ніж за місяць майбутні випускники складатимуть НМТ. Тому вкрай важливо впорядкувати знання, повторити вивчене та з’ясувати деякі питання.

12 трав. 2024
#ОсвітніЛокаціїВДії Спасибі за ласку, за щире тепло...
​Мама — це найдорожча людина для кожного з нас. Вона дарує нам життя, піклується про нас, любить безмежно.

11 трав. 2024
День матері в закладах дошкільної освіти Бахмутської громади
День матері - добре та світле свято, що асоціюється з квітами, весняним теплом та усмішками. Щороку, у другу неділю травня, українці відзначають цю радісну подію.