Генії не падають з неба, вони повинні мати

можливість утворитися і розвинутися.

А. Бабель

Кожна дитина –обдарована! Кажуть, що талант завжди родом із дитинства, і що кожна людина народжується із зернятком у руці. Тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. Талант може проявитися в різних сферах людської діяльності: в галузях музики, літератури, природничих наук, техніки, спорту, в організаторській і педагогічній діяльності, у різноманітних видах виробництва. До когось це приходить у дитячому віці, отже, завдання батьків, вихователів, вчителів – допомогти дитині розвинути свій дар, скористатися своєю унікальністю з користю для себе та оточуючих.

Підтримка та розвиток учнів, що володіють потенціалом до високих досягнень, є одним із пріоритетних напрямків сучасної світової та української освіти. Це відображено в базових державних нормативних документах, таких, як:

Закон України «Про освіту» - «для розвитку здібностей, обдарувань і талантів дітей створюються профільні класи з поглибленим вивченням окремих предметів або початкової допрофільної підготовки»;

Концепція  Нової української школи – «це буде «школа компетентностей», яка співпрацюватиме з батьками і враховуватиме індивідуальність). Місія Нової української школи – це допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості дитини, адже кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами і можливостями… Дитині недостатньо дати знання, а ще необхідно навчити користуватися ними).

Концепція загальної середньої освіти, у якій першим з основних завдань названий «різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб»;

Національна доктрина розвитку освіти: «Держава повинна забезпечувати: формування в дітей та молоді сучасного світогляду, розвиток творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти та самореалізації особистості, створення умов для розвитку обдарованих дітей та молоді»;

Основою роботи з обдарованими дітьми повинно стати реальне знання їхніх потенційних можливостей, прогнозування потреб і моделей розвитку особистості. Саме тому важливим є визначення пріоритетів у цьому аспекті діяльності закладів освіти, створення чіткої системи роботи з названою категорією учнів, здійснення пошуку, відбору, творчого розвитку обдарованої, талановитої учнівської молоді в галузі науки, культури, мистецтва, спорту, створення сприятливих умов для реалізації потенціальних можливостей дітей.

Працюючи з обдарованими дітьми, пам’ятаймо слова     В.О.Сухомлинського: «У дитині ми повинні бачити завтрашню дорослу людину, - ось в цьому, мені здається, і полягає життєва мудрість батька, матері, педагога. Іншими словами – потрібно вміти любити дітей».

Предметні олімпіади
Мала академія наук України
Конкурс з української мови імені П.Яцика
Мовно-літературний конкурс імені Т.Шевченка

8 трав. 2024
Вшанування пам'яті загиблих у День пам'яті та примирення
Сьогодні, 8 травня, в День пам'яті та примирення, освітяни Бахмутської міської ТГ зібралися, щоб вшанувати пам'ять загиблих.

Заходи до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Бахмутській ЗОШ №12
Сьогодні, 8 травня, ми відзначаємо День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років.

8 трав. 2024
Підсумки військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2023/2024 навчальному році
З метою формування національних цінностей, патріотизму та національної свідомості, ідеалів свободи, соборності та державності з 28.11.2023 року по 01.05.2024 року проведено І (територіальної громади) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл – Джура» в трьох вікових групах (молодша вікова група: 6-10 років; середня вікова група: 11-14 років; старша вікова група: 15-17 років).